Twitter On Fire After Obama, Musk, Gates Konta zostały uprowadzone w celu promowania oszustw dotyczących Bitcoinów.

Twitter On Fire After Obama, Musk, Gates Konta zostały uprowadzone w celu promowania oszustw dotyczących Bitcoinów.

15 lipca było wielkie zamieszanie dla całej przestrzeni Twittera. Użytkownicy aplikacji mediów społecznościowych pozostali w szoku po tym, jak byli świadkami tego, co eksperci Cybersecurity twierdzą, że jest to „najgorsze hackowanie dużej platformy mediów społecznościowych jeszcze“. Chociaż Crypto-Twitter był świadkiem dużej liczby oszustw w ciągu roku, to był to pierwszy tego typu przypadek.

Hakerzy pozbyli się tysięcy dolarów.
Wszystko zaczęło się, gdy haker, którego tożsamość jest nadal nieznana, zdobył oficjalne konta na Twitterze najbogatszych światowych przedsiębiorców, celebrytów i wiele innych osób publicznych, i prowadził fałszywe oszustwo kryptokurrency giveaway. W mniej niż 5 minut haker otrzymał już ponad 15.000 dolarów w Bitcoin.

Oszustwa na tweetach, które od tego czasu zostały skasowane, były podobne do siebie, zrobione według tego samego schematu na wszystkich kontach, przy czym tylko kilka zmian zostało dokonanych w sposób odpowiadający publiczności ofiary. The News Spy Na oficjalnym Twitterze Billa Gatesa jest napisane: „Wszyscy proszą mnie o oddanie“. Ty dajesz 1000 dolarów, ja daję ci 2000 dolarów.“

Do tej pory adres Bitcoina użyty do oszustwa otrzymał ponad 12 BTC, a przy dzisiejszym kursie walutowym jest wart ponad 100 tys. dolarów. Ale te liczby mogą być nawet wyższe.

Twitter potwierdza, że to była robota wtajemniczonych.

W serii Tweetów z oficjalnego uchwytu pomocy technicznej Twittera, Twitter potwierdził, że hakerzy uzyskali dostęp do niektórych z jego „wewnętrznych narzędzi“, dodając, że ataki były koordynowane i były skierowane do określonej liczby jego pracowników.

WIEMY, ŻE WYKORZYSTALI TEN DOSTĘP DO PRZEJĘCIA KONTROLI NAD WIELOMA BARDZO WIDOCZNYMI (W TYM ZWERYFIKOWANYMI) KONTAMI I TWEETAMI W ICH IMIENIU. SPRAWDZAMY, JAKIE INNE ZŁOŚLIWE DZIAŁANIA MOGŁY BYĆ PROWADZONE PRZEZ NICH LUB INFORMACJE, DO KTÓRYCH MOGLI MIEĆ DOSTĘP, I BĘDZIEMY DZIELIĆ SIĘ Z NIMI WIĘCEJ W MIARĘ ICH POSIADANIA.

Gwiazdy, miliarderzy, nawet oficjalne wsparcie Twittera; Jest długa lista do rozpakowania

Hakerzy dokonali głębokiego nurkowania na Twitterze, kierując się w stronę największego z największych. Od sławnych osobistości, poprzez prezesów kryptokurrency, aż po największych przedsiębiorców z branży technicznej, lista ta jest długa.

Bill Gates, Elon Musk, Jeff Bezos, Mike Bloomberg, Kim Kardashian West, Kanye West, Barrack Obama, Wiz Khalifa, Joe Biden, Mike Bloomberg, Apple, Justin Sun, Warren Buffett, premier Benjamin Netanyahu byli jednymi z najlepszych kont, które zostały naruszone.

Wymiana nie została pominięta. Oficjalne konta Coinbase’a, Kucoina, Binance’a i Gemini zostały również wykorzystane do robienia podobnych tweetów od hakera.

W czasach prasowych platforma jest nadal badana, ale konta, które zostały naruszone, zostały od tego czasu przeanalizowane i są teraz dostępne dla prawdziwych właścicieli.