Liczba portfeli BTC wydaje się sugerować rosnące zainteresowanie inwestorów detalicznych

Dane Glassnode pokazują, że adresy BTC o wartości 10, 100 i 1000 USD osiągnęły najwyższy w historii poziom.

Liczba milionowych adresów bitcoin przekroczyła 20000 po raz pierwszy od 2018 roku

Nowe dane z platformy analitycznej The News Spy wydają się sugerować, że rekordowa liczba inwestorów detalicznych włożyła pieniądze w bitcoin, podnosząc liczbę portfeli BTC do nowego rekordowego poziomu.

Według tweeta opublikowanego 27 października przez Rafaela Schultze-Krafta, dyrektora ds. Technologii w Glassnode, liczba portfeli zawierających 10, 100 i 1000 dolarów BTC osiągnęła rekord wszechczasów.

Dane Glassnode pokazują, że liczba portfeli BTC z co najmniej 10 USD wynosi obecnie 17,6 miliona, a ponad 3,6 miliona portfeli zawiera co najmniej 1000 USD

Glassnode opublikował również aktualizację na początku tygodnia, w której liczba adresów milionerów bitcoin przekroczyła 20000, osiągając najwyższy poziom od stycznia 2018 r.

Wzrost liczby adresów portfeli jest mocną wskazówką, że inwestorzy detaliczni uciekają do bitcoina. W zeszłym tygodniu platforma płatności PayPal ogłosiła wsparcie dla bitcoinów i innych najważniejszych aktywów kryptograficznych, podnosząc cenę BTC do poziomu 2020.

Popularny analityk handlu kryptowalutami, Peter Brandt, również był optymistyczny, jeśli chodzi o prognozy dotyczące bitcoinów, publikując w zeszłym tygodniu aktualizację, w której twierdzi, że BTC jest w tempie, aby zamknąć miesiąc na drugim najwyższym poziomie w historii.